Українці визнали: війна на Донбасі та корупція – це дуже серйозні проблеми України

Майже половина опитаних українців стикалися з корупцією. Громадяни України вважають корупцію другою з найбільших проблем в Україні після військових дій в Донецькій і Луганській областях.

Про це свідчать результати опитування «Корупція в Україні: розуміння, сприйняття, поширеність», проведеного Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу. Польовий етап і обробку даних у межах цього опитування здійснила компанія Info Sapiens.

«Так, 69% громадян вказали корупцію серед дуже серйозних проблем України. Військові дії на сході України вважають проблемою 72,7% українців», – свідчать результати опитування.

Згідно з дослідженням, близько 44,2% українців стикалися з корупційними практиками. Так, під час опитування було виявлено, що більшість громадян не мають чіткого розуміння щодо того, які практики варто вважати корупційними, та толерують деякі з них. Коли відповідне питання було поставлено без зазначення певної сфери, то 27% заявили про те, що вони особисто або їхні родичі стикалися з корупцією за останній рік. На запитання щодо окремих випадків корупції (наприклад, вимагання «благодійних внесків» у лікарнях), то 44,2% громадян підтвердили, що вони особисто або члени їх сім’ї стикнулися з такими практиками.

За оцінками підприємців, рівень поширеності корупції в Україні знизився. За п’ятибальною шкалою підприємці оцінили рівень поширення корупційних практик в Україні на 4,23 (коли задавалося пряме питання). У 2017 році цей показник становив 4,52.

Бізнес та громадяни стверджують, що найперше Україні потрібно подолати корупцію у судах. Так вважають 56,9% підприємців та 52,2% від усього населення.


Надрукувати