Екс-нардеп із Бородянки Черненко визнав провину в отриманні незаконної компенсації за житло

Екс-нардеп із Бородянки Черненко визнав провину в отриманні незаконної компенсації за житло

Сьогодні під час трансляції засідання Вищого антикорупційного суду колишній депутат Верховної Ради Олександр Черненко (входив до фракції БПП) з Бородянки визнав свою провину в отриманні незаконної компенсації, яку отримав через нібито відсутність власного житла у Києві та передмісті.

Не дивлячись на те, що у дружини екс-депутата є житло в Києві, а сам він зареєстрований в Бородянці, яка знаходиться неподалік від столиці, Олександр Черненко отримав 582 430 грн компенсації на оренду номера в готелі «Київ».

Свою провину екс-депутат визнав, а на свій захист під час засідання сказав, що просто неправильно розрахував відстань між Бородянкою та Києвом, а із дружиною був у складних стосунках.

«Я повністю визнаю себе винним. Незнання законів не звільняє мене від відповідальності… Я знав, що не нараховується компенсація тим, хто проживає або має місце для проживання в 30-кілометровій зоні. Я зареєстрований в Бородянці. Я був впевнений, що це 50 кілометрів, але вважати потрібно не від центру, а від меж Києва, і Бородянка входить в цю зону. Якби я на той момент все це знав, я б не звертався за компенсацією», – сказав він.

Сторони узгодили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з забороною обіймати посади на термін 1 рік зі штрафом 17 тисяч гривень. Водночас домовилися про звільнення від основного покарання на випробувальний термін. Також екснардеп добровільно відшкодував завдані збитки у розмірі 582 тисяч гривень.


Надрукувати