Неділя, 20 травня 2018

Мета та завдання народного контролю

1. Метою народного контролю є систематична перевірка народом України виконання і дотримання особами, вказаними у частині першій статті 1 цього Закону, Конституції України, законодавства України під час виконання покладених на них завдань та здійснення владних повноважень.

2. Народний контроль:

1) забезпечує і контролює виконання Конституції та законів України органами влади;

2) забезпечує і контролює здійснення заходів щодо прозорості влади, протидії корупції, встановлення громадського контролю за владою та відновлення до неї довіри населення;

3) бореться з порушеннями Конституції України, прав і свобод людини органами влади;

4) забезпечує розгляд звернень громадян та їх об'єднань щодо проявів корупції, порушення конституційних прав та свобод людини, перевищення повноважень органами влади та порушення ними Конституції і законодавства України;

5) здійснює заходи щодо організації правового інформування і виховання населення, захисту їх прав та свобод;

6) контролює та систематично перевіряє органи влади на предмет дотримання ними Конституції України та законодавства України, використання ними владних повноважень в інтересах і на користь народу України.

7) сприяє поліпшенню та підвищенню ефективності діяльності органів влади.

3. Комітети народного контролю розглядають, у встановлені законом строки,  пропозиції, заяви та скарги громадян, вживають заходів для вирішення поставлених у них питань.

ГО "Всеукраїнський комітет народного контролю" була створена громадянами України з метою реалізації найголовнішого конституційного положення, що стверджує: «Єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо…»

ГО "Всеукраїнський комітет Народного Контролю" діє в межах чинного законодавства, яке також дозволяє здійснювати громадський контроль над органами влади.

« May 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Новини по email

Підпишіться на наші оновлення та залишайтеся в курсі подій

Ми не розсилаємо спам!