Всеукраїнський комітет народного контролю
Електронне звернення
Вихідний документ №: 14
Дата: Понеділок, 27 квітня 2020, 01:42
Адресат: ДП «Укрекоресурси»
Посада отримувача: Директор
ПІБ: Бень Олександр Юрійович
Email адресата: info@uecr.gov.ua
Тип звернення: Зауваження, Заява

До мене, як до Голови Всеукраїнського Комітету Народного Контролю у м. Києві, надійшло звернення від українських підприємців, що працюють в ІТ-галузі. Їх хвилює інформація, що стосується питань, пов'язаних з загрозою національній безпеці.

Як повідомили мені ІТ-спеціалісти, у ДП «Укрекоресурси» використовується інформаційна система, розроблена російською компанією 1С.

Згідно з Указом Президента України №133/2017 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" дане програмне забезпечення заборонено використовувати у структурах державної та комунальної форми власності.

Як повідомив голова СБУ Іван Баканов у багаточисельних інтерв'ю, санкції щодо російського софту Служба Безпеки України планує у травні продовжити та розширити.

ГО «Всеукраїнський комітет народного контролю» вважає, що використання програмного забезпечення розробки компанії 1С є аморальним та незаконним. Адже компанія-розробник сплачує податки до російського бюджету, які потім витрачаються на кулі та снаряди, що використовують проросійські терористи проти воїнів ЗСУ. Окрім того, використання 1С призводить до ряду інформаційних та економічних загроз, включаючи витік даних.

У зв'язку з вище викладеним, прошу:

- Повідомити мені чи є правдивою інформація щодо порушення санкційного режиму вашою організацією?

- Чи  розглядали ви можливість перейти на використання програмного забезпечення виключно українських розробників, відмовившись від російського програмного забезпечення 1С?

- Також повідомляю, що на усіх сторінках ДП «Укрекоресурси» розміщено російський прапор. Чи планується модернізувати сайт з метою відмови від використання офіційної державної символіки країни-агресора?

З повагою, Владислав Бовсуновський, Голова відокремленого підрозділу «Група Комітету Народного Контролю в місті Києві»
Email-скринька для відповіді: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Надрукувати