Вступ до КНК

Як стати народним контролером

Члени ГО "Всеукраїнський комітет народного контролю" (далі — народні контролери) здійснюють свою діяльність в рамках ЗУ "Про громадські об'єднання".

"Народні контролери" мають право:
- звертатися до органів державної органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами;
- одержувати у порядку публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації;
- брати участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади, органами влади, органами місцевого самоврядування і стосуються важливих питань державного і суспільного життя;
- здійснювати інші права, не заборонені законом.
- брати участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
- брати участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Органи державної влади та місцевого самоврядування можуть залучати народних контролерів до процесу формування і реалізації державної політики, вирішення питань місцевого значення, зокрема, шляхом проведення консультацій стосовно важливих питань державного і суспільного життя, розроблення відповідних проектів нормативно-правових актів, утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при органах державної влади та місцевого самоврядування, в роботі яких беруть участь представники громадських об'єднань.

Для нормальної співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, для ефективного контролю їх роботи, члени ГО "Всеукраїнський комітет народного контролю" мають володіти знаннями на рівні Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти щодо предмету "Основи правознавства" або вище. А також мати навички та досвід, які дозволяють проводити "народні перевірки", виявляючи невідповідності роботи органу державної влади або місцевого самоврядування законодавству України, виявляти кримінальні та адміністративні порушення тощо. Вітається досвід роботи юристом, фінансистом, бухгалтером, журналістом або у правоохоронних структурах.

Заяву про бажання приєднатися до ГО "Всеукраїнський комітет народного контролю" розглядає керівництво ГО на зборах із залученням професійних адвокатів, журналістів та спеціалістів у фінансовій справі.

Для приєднання до ГО, потрібно заповнити заявку-анкету (праворуч). Протягом доби з вами зв'яжеться наш спеціаліст та запросить на співбесіду (можливо, по телефону або за допомогою мессенджерів).

Анкета-заявка

Я бажаю стати народним контролером — членом ГО "Всеукраїнський Комітет Народного Контролю". Повідомляю про себе наступну інформацію.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.
Обов'язкове поле.